Bize Ulaşın : +90 537 787 36 06
Mail : info@ankarawebtasarimi.org

Web Tasarım

Ankara Web Tasarımı

Web Tasarım, günümüzde aşağı yukarı her firmanın kurumsal kimliklerinin yansıtıldığı internet sitelerinin hem tanınırlığı üstelik daha çok müşteriye ulaşması konusunda epey büyük bir öneme sahiptir.

Özgün olma, kararlı ve profesyonel bir tasarıma sahip olma gibi niteliklerin bir internet tasarımına dönüşmesi epey kuvvetli bir tesir yaratacaktır. İyi bir internet tasarımına sahip bir firma, internet üstünde dikkat çekecek ve her bireyin ulaşabilip kolayca kullanabileceği bir piyasa oluşturulmasını sağlayacaktır.

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

Web dizayn öğeleri arasında tertip, renk, grafikler, fontlar ve de içerik bulunmaktadır. Düzen, kullanılacak metinlerin ve de grafiklerin düzenlenmesi sürecidir. Önemi şayet ziyaretçilerin ilk bakışta istedikleri bilgiye ulaşmasını sağlamaktır. Renk şayet firmanın/müşterinin istekleri tarafında belirlenmektedir.

Grafikler, foto, sembol, amblem ve clipart olarak kullanabilmek mümkündür. Sayfanın açılma süratini şayet etkilemeyecek şekilde konumlandırılmalı, bunun yanı sıra dahi içerik ile de ahenkli olması gereklidir. Yazı font tercihleri de içeriklerin okunaklı bir şekilde görülmesini sağlar. İçerikler de internet sitesinin vermek istediği mesajları sunmak üzere hazırlanmalıdır. Reklamlara oranla sarfedilen içerikler ile piyasaya yönelik alaka çekmek, mahsul satışını çoğalmaya yönelik pazarlama gücünün kullanılması yönünden büyük bir ehemmiyet teşkil etmektedir. Bu sebeple içeriklerde alakalı anahtar kelimelerinin kullanılması, arama motorları ile optimizasyonunun sağlanmış olması gereklidir.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Web dizayn hizmetinde gaye ehemmiyet arz etmektedir. Tasarımın internet sitesinin amacına yönelik olması, ziyaretçilerin en süratli ve de doğru bir şekilde görüşme yapabilmesi, arama motorlarının optimizasyonuna elverişli olması gereklidir.

Aynı vakitte internet sitesine gelen ziyaretçilerin çok zaman sitede zaman geçirmesinin sağlanması dahi arama motorlarında ilk sıralarda kalmasını sağlayacaktır. Bu sebeple müşteri merkezli bir şekilde fonksiyonel, hareketli, seo ahenkli, doğru bir kurumsal hüviyet sunması, itimat veren bir formatta olması ziyaretçilerin çok daha çok dikkatinin çekmesini ve de daha çok zaman sitede kalmasını sağlamaktadır.

Yurt içi ve vatan dışı potansiyel pekçok müşteriye çok daha basit bir şekilde ulaşım sağlanabilmesi namına internet tasarımın bütün unsurlarına alaka göstermek ve de itina göstermek gereklidir.