Bize Ulaşın : +90 537 787 36 06
Mail : info@ankarawebtasarimi.org

Reklam

 

Google Reklamları
Google Reklamları

Google Reklamları

Google reklamları interneti kullandığımız aşağı yukarı her alanda karşımıza çıkmaktadır. E-posta okurken, taşınabilir yahut sosyal medya uygulamalarını kullanırken yahut çevrimiçi olarak internette gezinirken tanıtımlar görülmektedir. Gösterilen bütün tanıtımlar, eskiden görüşme ettiğiniz, baktığınız internet sitelerine göre kişiselleşerek gösterilmektedir. Kişiselleştirme kapalı şayet baktığınız aplikasyon, siteler yahut konumunuza göre de tanıtımlar gösterilebilmektedir.

Google, tanıtımlar ile tanıtım verenlere video, resim, metin gibi değişik pekçok tanıtım yayınlama hizmeti sunmaktadır.

Google Reklamları Nelerdir?

Google reklamları, arama ağı, görünümlü / video tanıtımlar, alış veriş reklamları olmak suretiyle değişik tanıtım türlerine sahiptir.

Arama ağı reklamları umumi olarak Google üstünde gezindiğiniz her an karşınıza çıkan reklamları söylem etmektedir. Arama ağı reklamları ile pekçok yeni potansiyel müşterilere ulaşabilme olanağı yaratılmaktadır.

Görüntülü / video reklamları şayet blog, haber sitesi yahut Youtube ziyaretlerinde karşımıza çıkan tanıtımlar olarak açıklanabilir. Genel olarak görselliği yansıtan bir siteye sahipseniz video yahut görünümlü tanıtımlar ile çok daha çok tesir yaratabilirsiniz.

Alışveriş reklamları ile de e-ticaret siteleri epey tesirli bir şekilde reklamlarını pekçok müşteriye ulaştırabilmektedir. Arama motorlarında bulunan sonuçlarda hem mahsul görseli üstelik bedel bilgisi bulunuyor ve görünümlü tanıtım olarak potansiyel müşterilere sunulmaktadır. Bu tanıtımlar yardımıyla e-ticaret şirketleri bunun yanı sıra kampanyalarını dahi oluşturabilmektedir.

Google Reklamları Dikkat Edilecek Hususlar

Google reklamları vermeden evvela birtakım hususlara dikkat edilmesi gereklidir. Öncelikle gaye kitlenizin kim olduğunu bilmeniz nasıl bir tanıtım vermeniz gerektiği konusu ile ilgili size mühim bir bilgi verecektir. Ayrıca bu gaye kitlenizin hangi başka sitelerde gezindiğini, hangi anahtar kelimeler ile arama motorunda arama yaptıklarını öğrenmek ve analizini yaptırmak dahi dikkat edilmesi gereken ir başka konudur.

Anahtar kelimelerinizin de belli olması, marka, hizmet yahut mamüller ile ilgili olması, kullanıcıların gerçekleştirdikleri aramalar ile karşılarına çıkmasını sağlayacaktır.

Reklam vermeden evvela internet sitesinin taşınabilir ahenkli olmasına dikkat etmek lazım olur. Pek çok ademoğlu akil telefonları ile internette epey vakit geçirmektedir. Bunun neticesinde dahi Google reklamlarının taşınabilir ahenkli olması dahi değişik pekçok telefon ekranında kararlı bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.